Gelecek Tarımda Blog

Yeni Seramız Dikime Hazır Yeni Seramız Dikime Hazır Fotoğraf Telif Hakkı: Gelecek Tarımda

Yeni Seramız Dikime Hazır..

Sera üretimini geliştirmeye devam ediyoruz, bunun için bir sera daha yapmaya başladık. Şuan bahçemizde bulunan en büyük sera konumuna geldi. Sera ölçüleri 9X35

metredir.

 Seranın çiftli olan kısımları 2. el olarak alınmıştır. Bu parçaları değerlendirmek için çiftli olan parçaların arasına boru kıvırtarak ekleme işlemi yaptık. Normalde 20 metre olacak sera boyu böylece 35 metre oldu. Seranın ve arka kısımlarının üzerinde otomatik olarak açılan pencereler mevcut. Bu penceler sadece açık olduğu zaman bile sera örtüsünde hiç buğulanma olmuyor. Sıcak hava üst kısımda biriktiği için bu havalandırma çok iyi oluyor.

Seranın arka ve ön kısımlarında 1,50 metre olarak havalandırma kısımları bulunuyor. Ayrıca yan kısımdada bu şekilde havalandırma yeri bulunuyor. Bunları açıp kapama işlemi ise sargı şeklinde yapılıyor. Tüm sera 1 dakika bile olmadan kapatılıp açılabiliyor.

Seranın tüm parçaları galveniz olarak temin edildi. Böylece uzun yıllarca kullanmak mümkün olacak. Ayrıca kar yağışlarından etkilenmemek için orta kısımlara destek konuldu. Sera örtüsü tek parça olarak gerildi, bunun en büyük avantajı etkili rüzgarlarda örtünün fazla hasar görmemesi oldu.

 

Okunma 2370 kez
Son değişiklik 29 Kasım 2016
Bu kategorideki diğerleri: « Serada Barbunya Üretimi

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

HAKKIMIZDA

Bahçemizde yetiştirdiğimiz bitkilerden
geleneksel tohumlar alarak sizlerle
ücretsiz paylaşan genç bir çiftçiyiz.
İletişim Bilgilerimiz:

İletişim Formu İçin Tıklayın